Yazar Ramis Çınar söyleşisinden kareler

Yazar Ramis Çınar’ın BEDES’te gerçekleştirdiği söyleşi ve imza gününe meşale annelerimiz, liderlerimiz ve dernek yönetimi katıldı.

Yazar söyleşisinde okuma gruplarımızın da okuduğu “Elveda Rumeli” ve “Kanadı Kırık Kelebekler” adlı kitapları hakkında bilgiler vererek katılımcıların sorularını yanıtladı.

Yazarın, ” Söylenmemiş Sözler”, “Elveda Rumeli”, “Aşk, Hayat ve Arayış” adlı basılı kitapları bulunuyor. Bulgar göçmeni bir ailesen gelen Ramis Çınar, kitaplarında yaşanmışlık ve gözlemlerden kaynaklanan olayları ana fikir aldığını söyledi.

Aile içi cinsel istismar, kadına karşı şiddet, uyuşturucu bağımlılığı ve yargı adaletsizliği temalarını işlediği toplumsal polisiye türündeki Kanadı Kırık Kelebekler adlı eser, Çınar’ın beşinci romanıdır.

Eserlerinde farklı konuları işleyen ve yenilikçi tarzıyla dikkat çeken Çınar’ın kitaplarının defalarca tekrar baskıları yapıldı. Her geçen yıl edebiyat dünyasında adından daha fazla söz ettiren Çınar, yazınsal çalışmalarına devam ediyor. Çınar söyleşinin ardından, katılımcılara kitaplarını imzaladı.