Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES)


Beykoz ilçesinde eğitimli bir toplum yaratmayı kendisine görev edinmiş gönüllülerin desteğiyle oluşturulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.


Resim Galerimiz Video Galerimiz Projelerimiz Basında Biz

Neler Yapıyoruz ?

Okumaya istekli ancak maddi olanakları yetersiz öğrencilere şartlı eğitim bursu sağlarken, bir yandan anne babalar için düzenlenen eğitim seminerleri, diğer yandan da ‘’Meşale Anneler’’ adı altında oluşturulan okuma gruplarıyla tüm ailenin eğitimi için çaba harcanmaktadır.
Nitelikli, sorgulayan bireyler yetiştirmede örgün eğitimin yetersiz kalabildiği düşüncesiyle, öğrencilerin anne babaları için de çeşitli eğitim programları ile sosyal/kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Neden Yapıyoruz ?

İlk ve ortaokul düzeyinde öğrencilere de her yıl ilçe genelinde yaz okulu düzenlenmekte, gönüllü öğretmenler ve uzmanların yardımı ile öğrencilerin gelişimine destek olunmaktadır.
Yüce Ata'mızın "Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir" özdeyişini misyonumuz olarak benimseyerek bu görüşümüzü paylaşan tüm gönüllü kişi ve kuruluşların destekleriyle çıktığımız bu yolda güçlerimizi birleştirerek kurumsal bir yapı oluşturduk. Aile, çocuk ve okul üçgeninin herhangi bir ayağındaki zayıflığın gençlerin hayat başarısına çok çabuk yansıdığını her gün bir kez daha gördük. Bizler bir yandan bütün bu ayakları sağlamlaştırmak için çabalarken bir yandan da ürettiğimiz yeni projelerle onların ufuklarını genişletmeye gayret etmekteyiz.

35

Bağışçı


Her An Yanımızda Olan
1250

Bursiyer


Dokunabildiğimiz Hayatlar
5

Proje


Sayısız Kurs, Seminer ve Etkinliklerin Yanında
9

Yıldır


Yılmadan, Bıkmadan, Aşkla ve Şevkle

Sizde Destek Olun..

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES)’ne yardım etmek için birçok seçeneğiniz var.

Burs Vererek, Bağış Yaparak, Meşale Anne Lideri Olarak, Üye Olarak, Gönüllü Öğretmenlik veya Eğitmenlik Yaparak, Hobilerinizi eğitime katkıya dönüştürerek, Bekletmeyip Değerlendirerek, Yaz Okuluna Katılarak... Siz Yeterki Yanımızda Olun...

Bize Ulaşın