Çoban Yıldızı…

bedes

Bir “Çoban Yıldızı” Projesi – Beykoz Yenimahalle Anaokulu Okul Öncesi sınıfımızı açtık
Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) ve Beykoz Yenimahalle Anaokulu ortaklığı ile yürütülen “Çoban Yıldızı Projesi” ile okul öncesi eğitime ulaşamamış ailelerimizin çocuklarına ulaştık ve okulda 16 öğrencili yeni dersliğin açılışını gerçekleştirdik. Minik öğrencilerimizin, okul müdürü ve öğretmenlerinin, velilerin mutluluğu görülmeye değerdi.
Dersliğin açılışına katılan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, okul öncesi öğrencilerin okula başlamasını sağlamak ve tüm öğrencilere fırsat eşitliği yaratmanın devletin görevi olduğunu belirterek, okul yönetimlerinin, sivil toplum kuruluşlarının da daha çok çocuk daha çok okul açılmasında önemli rolleri bulunduğunu belirtti.
Projenin yürütülmesine yüreklerini koyarak çalıştıklarını belirten BEDES Başkanı Gülay Demirel, “Burada devlet yetkililerimiz, okul müdürümüz, öğretmenlerimiz, anne-babalarımızla birlikte küçük çocuklarımızın mutluluklarına birlikte ortak olduk. Çok duyguluyuz, çok umutluyuz, herkese teşekkür ediyoruz,” dedi.
Okul Müdürü Betül Kuru da emeği geçen herkese teşekkür ederek Çoban Yıldız Projesi ile okul öncesi eğitime ulaşamamış ailelere ulaştıklarını ve ilk etapta 16 öğrenci için yeni derslik oluşturulduğunu, fırsat eşitliği ilkesinin sürdürülebilir olmasını istediklerini söyledi.
Minikler öğretmenleri eşliğinde şarkı söylediler, dağıtılan kırtasiye malzemeleri, oyuncaklar ile yeni eğitim hayatlarına başladılar. Darısı yeni “Çoban Yıldızı” projelerimize….